ЕВЕ CLEAN YOUR SKIN МАСКА ЗА ПРОБЛЕМАТИЧНО ЛИЦЕ 2во1 5 мл.

ЕВЕ CLEAN YOUR SKIN МАСКА ЗА ПРОБЛЕМАТИЧНО ЛИЦЕ 2во1 5 мл.

ден40.00

Чекор 1: Загревачки пилинг за прочистување на порите. Ефикасно ги ослободува порите и ги редуцира црнките. Професионален третман за прецизно прочистување на порите. Нежна загревачка формула која ги отвора порите и ги отстранува нечистотиите.

Употреба: нанесете на влажна кожа и масирајте со кружни движења до загревање и оставете да делува 1-2 минути. Добро измијте го лицето и исушете ја кожата. Користете 1-2 пати неделно.

Чекор 2: Разладувачка крио маска. Ефикасно ги затвора порите, ја минимизира нивната видливост и спречува создавање на црнки. Ја освежува, матифицира, смирува и ја хидрира кожата на лицето.

Употреба: нанесете дебел слој на лицето и оставете да делува 10 минути. Добро измијте го лицето. Користете 1-2 пати неделно.

Out of stock

SKU: 400826 Category:

Description

Чекор 1: Загревачки пилинг за прочистување на порите. Ефикасно ги ослободува порите и ги редуцира црнките. Професионален третман за прецизно прочистување на порите. Нежна загревачка формула која ги отвора порите и ги отстранува нечистотиите.

Употреба: нанесете на влажна кожа и масирајте со кружни движења до загревање и оставете да делува 1-2 минути. Добро измијте го лицето и исушете ја кожата. Користете 1-2 пати неделно.

Чекор 2: Разладувачка крио маска. Ефикасно ги затвора порите, ја минимизира нивната видливост и спречува создавање на црнки. Ја освежува, матифицира, смирува и ја хидрира кожата на лицето.

Употреба: нанесете дебел слој на лицето и оставете да делува 10 минути. Добро измијте го лицето. Користете 1-2 пати неделно.

Additional information

Бренд

Eveline Козметика

Линија

Clean Your Skin

Намена

Проблематично лице